בחיפה יש רק מערכת המטרו הראשונה של ישראל והמזרח התיכון, שהיא גם מערכת המטרו הקטנה בעולם. לדבריו, אנשים עוזבים את חיפה לא רק למרכז ישראל, אלא בעיקר ליישובים ליד חיפה. על הנייר, חיפה הייתה אמורה להיות המנצחת הגדולה ביותר במצוקת הדיור של המדינה והמענה לצעירים רבים מכל רחבי ישראל. בחיפה יש גם את רשת האוטובוסים המהירה הראשונה בישראל ושוקלת גם לשלב את דרכי התחבורה הללו ברכבלים.

אני מצטער, אבל יש לי כאן משרד כבר 30 שנה, והשיפוץ שבוצע בעיר לפני כמה שנים רק החמיר את המצב", אומר דרור אלוני, הבעלים של ריאל אנגלו-סכסון. משרד מחוז סוכנות תיווך.

עם זאת

חיפה ייחודית בכך שהיא מציעה שירות אוטובוסים מוגבל בשבת, וקו מטרונית 1 הוא הקו היחידי הפועל 24 שעות ביממה בכל ישראל. “מרכז הכובד של העיר, באישור לשכת ראש העיר, עבר למרכזי קניות ולעיר התחתית [מהנמל], וכאן עסקים נסגרים. מדי שנה עוזבים את חיפה בממוצע כ-2,000 איש, מה שהופך אותה לעיר הסובלת מאובדן האוכלוסין הגדול ביותר בארץ. בינתיים, בשנים האחרונות עשרות חברות נהנות מהתחדשות המרחב העירוני.

מחסור בדירות חדשות ומחירים שאינם יכולים להתחרות בישובים השכנים גורמים לארנונה גבוהה בחיפה בהשוואה לערים אחרות

פשוט אין מספיק אנשים בעיר כדי לחלוק את מרכזי הבילוי של העיר. הקיבוץ גובל בשמורת הטבע אפק, קרוב לקריות וחיפה, אך יחד עם זאת מוקף בטבע. עוד 15 דקות ואני אהיה בחיפה, העיר ממנה יצאתי בשעה 21.

ביוני 2012, לאחר שכבר קניתי 3 דירות להשקעה והכרתי היטב את אזור הקריות, התמקדתי בכמה רחובות שלדעתי נחשבו טובים להשקעות וחיפשתי עסקאות מעולות.

מסחור הקרקעות של המדינה אינו מסוגל לעמוד בביקוש. הביקוש הזה גדל בחודשים האחרונים עקב חזרתם של משקיעים ומי שלא החזיק בית והבינו שתוכנית המחירים של הקונה (מכיר למשתקן) מתה. …
למידע נוסף על קבלנים מומלצים ושיפוצים בקריות מומלץ לבקר באתר kablanim10.co.il

למעשה הזדמן לי למצוא דירת שלושה חדרים קטנה של כ-60 מ"ר ברחוב קקל בקרית ביאליק באחד הרחובות.

נדל"ן הוא עסק שעולה על כל כאוס או ממשלה כאלה. עם זאת, אני חושב שירידת המחיר תתרחש באזורים יקרים יותר. "אני מעריך שהמחירים יישארו כפי שהם היום, בעוד שהקבלנים צופים צמיחה של 3-5% בשנה.

“קשה יותר למכור שם דירות

אבל הסיבה לכך הייתה המלאי הגבוה של תוכנית מחירי הקונה. מספר שבועות לאחר מכן נמצאו רוכשים והדירה, שנרכשה ב-420 אלף שקל, נמכרה תוך זמן קצר ב-505 אלף שקל. באמצע השבוע, כשהלכתי להראות את הדירה לאנשים שקבעתי איתם תור, הגעתי כחצי שעה לפני מועד הפגישה בדירה.