תכנון המבנה יקבע את מספר הכבאים, הציוד והציוד הדרושים ללחימה בשריפה, מקום התקיפה ואוורור נכון והאם התקיפה היא התקפית או הגנתית. יש להכשיר את הכבאים לא רק בסוגי ושיטות הבנייה, אלא גם להבין את ההבדלים בהתנהגות האש הנובעת משיטות בנייה שונות. עלינו להכשיר את הכבאים שלנו לזהות במהירות את סוגי הבנייה, השיטות והחומרים השונים בהם נעשה שימוש.

התקנת מערכת כיבוי אש מתזים

היא ללא יוצא מן הכלל אחת הדרכים הטובות ביותר להגן על החיים והרכוש של כל המבנים, בין אם הם בנויים עם מבנים קלים או חומרי בניין מסורתיים. בעוד שגלאי עשן ממלאים תפקיד חיוני בהתראה של אנשים על סכנות שריפה, ספרינקלרים מונעים את התפשטות האש, מה שיכול לקרות אפילו מהר יותר בבניין קל משקל. דגם הבניין ותקני בטיחות האש צריכים לספק התקנה של מערכות כיבוי אש אוטומטיות בכל מבני מגורים מרובי דירות קיימים בעיצוב קל משקל.

דגם הבניין וקודי האש אמורים לאפשר שימוש במבנים קלים בבניין חדש

לרבות בנייני מגורים חד ודו משפחתיים, רק אם המבנה מוגן על ידי מערכת מיגון אש אוטומטית. דגם הבניין וקודי האש צריכים לחייב את כל המבנים הקיימים המשלבים בנייה קלה להיות מצוידים במערכות הגנה מתאימות מפני אש בעת ביצוע תוספות או שיפוצים או כאשר יש שינוי בשימוש. למעשה, ישנן כמה מדינות המחייבות שלטים מחוץ למבנה ואף מונעות מכבאים להיכנס למבנה שנבנה באמצעות מבנים קלים בשל הסכנות הטמונות הקשורות לשלמות המבנית בזמן שריפה.

עבור כבאים

הבעיות של אש ותנאי מחיה אור הן מיידיות ולעיתים קרובות פנימיות. תעשיית בטיחות האש עוברת שינויים רבים עקב הזינוק בבנייה והשימוש הגובר בחומרים קלים בבנייה למגורים ולמסחר. מבנים מודולריים ומוכנים המיושמים בבניינים מסחריים ובבתים שונים ברחבי בוסטון רבתי הם גם דאגה לכבאים.

בעוד בתים נבנים "כמעט בן לילה"

החומרים המשמשים לבניית בתים מהווים איום ביטחוני רציני. ברמה המקומית, שתי שריפות בשנת 2017 בחצרות עץ בוולתם ובדורצ'סטר עברו בדיקת פגיעות מקיפה של נוהלי בנייה לפני השלמתה. שריפה בניו ג'רזי בשנת 2015 בבית דיור בבעלות AvalonBay Communities, קרן ההשקעות בנדל"ן שמאחורי שיכוני דיור רבים בניו אינגלנד, הרימה גבות כאשר מתחם חצי עץ נוסף של Avalon עלה באש לפני 15 שנה, שגם הוא נבנה על אותו מבנה. אֲתַר. …

הדוח הטכני של פרויקט מחקר האש במבנה האור הטכני המקומי; חיפוש הספרות והניתוח הטכני בחסות הקרן לחקר הגנת אש העלו את המחקר הקשור לניתוח בטיחות האש של מבני עץ קלים שפורסם ב-20 השנים האחרונות

למעשה, דו"ח ה-NFPA משנת 1992 היה צעד חשוב בהערכת השפעת האש על מבנים קלים, ועזר להצביע על דרכים לשיפור, כגון שימוש בשקעים טובים יותר במערכות מסבך. מאמר זה יציג שני מבנים קלים נפוצים, עץ מרוכב ולוחות מחוזקים ממתכת, וידון בשימושים שלהם, סכנות פוטנציאליות והגנה מפני אש.
למידע נוסף בנושא של בניה קלה באפשרותך לגלוש לאתר art-building.co.il

בנייה קלה משתמשת ב"עץ מהונדס"

מונח המשמש בדרך כלל לתיאור איבר מבני עץ המיוצר באמצעות סיבים וחומרים מלוכדים ובדרך כלל מורכב לקורה או קרן מרוכבת. לרוב, מבנה מסגרת קל משקל מודרני בנוי מסבכים, מבני עץ מהונדסים טרומיים הכוללים מיתרים עליונים אלכסוניים, אקורד תחתון אופקי, וקורות אנכיות ו/או אלכסוניות או קישורים בין האקורדים העליונים והתחתונים.

בנייה משתמשת בבדים

כדי להחזיק שתי חתיכות עץ יחד. עץ ופח משמשים באופן מסורתי כחומרי מסגרות מכיוון שהם מספקים הגנה טובה מפני מזג האוויר ובידוד קל. אשוח, אשוח ואורן הם בחירות טובות לקישוט הבית שלך, שכן הם עץ בנייה קל משקל, כרסום מעצים מחטניים, מנוסר ומוקצע במכונות לגדלים סטנדרטיים של בניין.

חלקי הרכבה קלים להרכבה על ידי עובדים

ועם מסגרת פלדה דקה, אין צורך בציוד כבד. חומרי בניין קלים הופכים את הבית שלך לבטוח וקל לנשיאה. אם הכסף לא משנה לכם, תוכלו לבנות בית משלכם ממוטות פלדה, שכן המבנה הזה יהיה חזק פי 25 וקל ב-30% מסתם עץ.

מכיוון שעץ מרוכב הוא מעשה ידי אדם, הרבה יותר קל להשתמש בו במבנים מורכבים יותר. לוחות גג פלדה הם קלים אך חזקים מספיק כדי לעמוד בפני רוח, מים, אש, שלג, עובש וחרקים. משקל חומר מחיר ממוצע יריעת גג פלדה 0.7 – 1.3 פאונד/מ"ר.

כאשר תתחילו לתכנן כיצד יראה הבית הקטן שלכם, תצטרכו לקחת בחשבון את משקל חומרי הבניין בהם תשתמשו, במיוחד אם הפרויקט מיועד לבית מנוע קטן (THOW). בית החלומות שלכם יכול להיות יפה וקליל אם הוא בנוי מחומרים איכותיים.

בעשורים האחרונים

מגוון מתרחב של שיטות בנייה וחומרי בניין, בפרט מערכות גג מסבך עץ וקורות I מעץ, המכונה לעתים קרובות "בנייה קלה", הפך לנפוצה בקרב בוני בתים למגורים בגלל היכולת שלהם להציע עלות-תועלת ופונקציונליות. אלמנטים מודרניים של מסגרת פלדה קלת משקל מיוצרים מפלדת פלדה מצופה כדי לספק מערכת מסגרת חזקה, מדויקת, יציבה ממדית ועמידה, אידיאלית עבור יישומי מגורים. זה, בנוסף ליתרונות המבניים ויכולת המיחזור המעולה שלה, הופך את מסגרת הפלדה הקלה לבחירה המועדפת לבנייה למגורים. מחירי עץ משתנים, ירידה באיכות העץ והתקדמות מתמדת בכלי עבודה ועיצוב תרמו כולם לעניין הגובר במסגרות פלדה קלות משקל.

בעוד שבנייה קלה

היא אידיאלית לייצור המוני מורכב, עסקים ובעלי בתים צריכים להיות מודעים לכך שהיא עלולה להישרף במהירות ולפגוע ביציבות המבנית של הבניין. ככל שתעשיית הבנייה מתפתחת, היא מפתחת כל הזמן דרכים ליצור חומרי בניין ושיטות המאפשרות ביצוע בנייה ביעילות מירבית. פתרון אחד כזה לבניית בניין פותח על ידי ECOFAST Construction (www.ecofast.co), חברה קבלנית חדשה שהוקמה באיחוד האמירויות, שמטרתה להציע ללקוחותיה ערך מוסף גדול יותר עם תחרותיות כלכלית שווה או גדולה יותר.

הצעת החוק

בהשראת שריפות באתרי בנייה רב-משפחתיים מעץ, קוראת להקפדה על חוקי בנייה מאשר פרויקטים של עץ בהיר ולהגברת בטיחות האש עם אמצעים כמו יותר ספרינקלרים, מנעולי כיבוי אש והגבלה על עצים בני ארבע קומות -בנייה ממוסגרת. קבוצות בנייה מקצועיות טוענות שהצעת החוק תוביל לעלויות בנייה גבוהות עוד יותר בגלל בעיות שהן רואות כאירועים בודדים המונעים מהכותרות. הכבאים אומרים שהם נתקלים בהתנגדות מצד בוני בתים, שלדבריהם המחירים יעלו אם יוכנסו דרישות בטיחות נוספות.

גם הגודל יצטרך להשתנות עם הזמן כדי להתאים לשינויים בתעשיית הכבאות, בענף הבנייה ושינויים בענף שלך. כללים אלו יכולים להשפיע על אופן עיצוב הבית שלך ובאילו חומרים ניתן להשתמש.