הקולוסיאום נבנה במקור על ידי הקיסר אספסיאנוס ולאחר מכן שונה על ידי הקיסר טיטוס. משחקי הפתיחה שלו היו בשנת 80 לספירה, כשהמשחקים נמשכו יותר מ-500 שנה.

הקולוסיאום ברומא נבנה במקור על ידי הקיסר אספסיאנוס ולאחר מכן שונה על ידי הקיסר טיטוס. משחקי הפתיחה שלו היו בשנת 80 לספירה.

הקולוסיאום הוא בניין ששימש לבידור – במיוחד לקרב גלדיאטורים ומופעי ציבור כמו ציד בעלי חיים. הוא ממוקם ממש מחוץ לעיר העתיקה של רומא, איטליה. הקולוסיאום הוא אחד המבנים המפורסמים ביותר שנבנו אי פעם והוא הוגדר כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו.

הקולוסיאום ברומא הוא אחד המבנים המפורסמים והמוכרים ביותר בעולם. הוא נבנה במקור על ידי הקיסר אספסיאנוס ולאחר מכן שונה על ידי הקיסר טיטוס. משחקי הפתיחה שלו היו בשנת 80 לספירה.

הקולוסיאום הוא סמל לכוחה ולעושרה של רומא, כמו גם דוגמה לאדריכלות רומית ולמיומנות הנדסית.

טיול דרך הקולוסיאום – עובדות ותמונות שאולי פספסת

הקולוסיאום הוא אחד המבנים האיקוניים ביותר ברומא. הוא נבנה על ידי הקיסר אספסיאנוס בשנת 72 לספירה ושימש כאתר לביצוע משחקים רומיים. הבניין הפך לסמל חשוב של רומא, ובאופן רחב יותר, של איטליה.

הקולוסיאום הוא אמפיתאטרון אבן הממוקם ממש מחוץ לחומות העיר העתיקה של רומא העתיקה. היא נחשבת לאחת היצירות הגדולות ביותר של האדריכלות וההנדסה הרומית. הקולוסיאום יכול להכיל בין 50,000 ל-80,000 צופים.

יצירת מופת ארכיטקטונית שעדיין ניצבת היום.

הקולוסיאום הוא יצירת מופת ארכיטקטונית של האימפריה הרומית. הוא הוזמן בשנת 72 לספירה על ידי הקיסר אספסיאנוס והושלם בשנת 80 לספירה תחת בנו ויורשו טיטוס.

הקולוסיאום נבנה כמתנה לעם הרומי, כדי לחגוג את ניצחונו על היהודים. הפרויקט נמשך כ-10 שנים, ועלה כ-150 מיליון דולר בכסף של היום.

מאמינים כי יותר מ-5,000 בעלי חיים נהרגו במהלך משחקי ההשבעה שנערכו בקולוסיאום.

הקולוסיאום הוא יצירת מופת אדריכלית שעדיין עומדת על כנו. הוא נבנה במאה הראשונה לספירה כמקום לקרבות גלדיאטורים ושאר מופעי ציבור. הרומאים היו כל כך גאים בבניין החדש שלהם שהם כינו אותו "הפלא השמיני של העולם".

הקולוסיאום הוא אחד המראות האייקוניים ביותר ברומא, וסמל לעוצמתה ועושרה של העיר. הוא נודע במקור בשם האמפיתיאטרון הפלבי, על שם שלושה קיסרים שתרמו לבנייתו.