אחרי הרבה אהבה ותמיכה, פוקס החליט להחזיר את ההצגה לעונה מוגבלת נוספת. מנכ"ל פוקס גארי ניומן חשף כי העונה החדשה לא רק תציג צוות שחקנים חדש, אלא הוסיף כי ליוצר הסדרה פול שורינג אין מושג מה לעשות עם העונה. מי שעוקב אחר התוכנית יודע שעונה 5 הייתה תחייה מזעזעת של התוכנית.

מייקל סקופילד מציג את וונטוורת 'מילר

דמות בדיונית ואחת משתי הדמויות הראשיות בסדרת הטלוויזיה האמריקאית נמלטים Prison Break. בזמן שהמעריצים חיכו לבכורה של סדרת הלהיטים Prison Break של פוקס, הסתובבו שמועות על מה שיקרה הלאה. כל מי שעקב אחר התוכנית יודע שהדמות הראשית היפה של מייקל סקופילד, אותו גילם השחקן וונטוורת 'מילר בסוף העונה הרביעית, נראית מתה וקבורה.

מייקל ג'יי סקופילד (מתואר על ידי וונטוורת 'מילר)

הוא דמות ואחד משני גיבורי הסדרה האמריקאית Prison Break. בסדרה הוא מגלם אדם שמבצע שוד בנק בכדי לשלוח את אחיו הבכור לינקולן בורוז (דומיניק פרסל) לכלא להוצאה להורג. מייקל סקופילד הופיע לראשונה כעצמו בטייס ושלח את עצמו לכלא כדי לשחרר את אחיו לינקולן מהוצאה להורג בגין פשע שלא ביצע.

מייקל מופיע כדמות הראשית בכל פרק של כלא הפסקה

הנחת היסוד של התוכנית סובבת סביב שני האחים ותכניתו של מייקל לסייע ללינקולן להימלט מעונש המוות שלו. בעוד לינקולן ומייקל הם הגיבורים העיקריים של התוכנית, מייקל הופיע לצד לינקולן בעונה הראשונה והשלישית.

העונה השנייה תראה שלדמותו של מייקל סקופילד יש מגוון רחב יותר של רגשות; מילר הסביר

"הוא עובר מגוונים בהירים מאוד לססגוניים מאוד של עצמו ושל אחיו, ואני חושב שהוא מוכן להראות צד של עצמו שאין לו עם האחרים ויש הרבה יותר שאחקור. — – וונטוורת 'מילר הודיע שהוא כבר לא מעוניין לשחק תפקיד ישיר ועוזב את תפקידו מ"הפסקה מהכלא ". מייקל סקופילד המוח על הפסקת הכלא בעונה הראשונה של התוכנית והמניע הגדול ביותר שלו היה אהבתו ללינקולן ושרה. תכנן את הבריחה בצורה מושלמת, ואיפשר לו לברוח עם אחיו התמים.

לאורך השנים דמותו המשיכה למלא תפקיד מרכזי בסיפורי הסיפור שעקבו אחר המעריצים במנוסה כל חייהם. הוא הגון אדם, אך הנסיבות אילצו אותו לנטוש את המוסר הגבוה ביותר שלו לטובת המטרה הנוכחית.

למרות המראה הייחודי וקעקועי הגוף של נמלט מסי-איי-איי מהכלא

לאחיו לינקולן בורוס יש חוסר יציבות נפשית נמוכה, עכבות סמויות, ואמפתיה שבמקרה של תאונה הופכת להנעה יתר נפשית. כשרטוטי הכלא מקועקעים על גופו, הוא מתכנן להשתחרר ולהשתמש באימונים שלו כדי להציל את לינקולן מההוצאה להורג. הוא אומר ללינקולן שהוא ישחרר אותו מהכלא, אבל לינקולן אומר לו שזה בלתי אפשרי.

לאחר שהכין תוכנית כניסה לכלא, השתמש בכישוריו המדעיים כדי לחקור את תוכניות הבנייה של הכלא וסביבתו. העיקרון של קנולה, הוא זוכר, הוא שקעקועים מקלים על כך.

צוות השחקנים של Prison Break השתנה מעט במהלך חמש העונות של התוכנית

תלוי באופי. לינקון ומייקל הם שתי דמויות הכרחיות, ואחת מהן תהיה מייקל, בלי קשר לאופן שבו התוכנית תצא. אם פוקס יחליט להמציא סיפור חדש לעונה 6 כדי להסביר את היעדרותו של סקופילד וליצור מסלול של כלא, הם יצטרכו לענות על אינספור השאלות שיש לאוהדים לגבי סקופילד והצוות הנוכחי שלו.

על נהר פוקס

מייקלס בחן את כל הפרטים של הכלא ותושביו. בהתחשב ברקע החינוכי של מייקל, אסירים ופקידות בתיקון התמקדו בו בכבדות והתעניינו בו מכיוון שהם תהו כיצד אדם עם תעודות של מייקל יכול להיזרק מחיים מיוחסים ולסיים בכלא ממלכתי. המרתקים היו הרגליו, כפי שניתן היה לראות מדברים עם אחיו לינקולן בתקופת תעשיית הכלא, והעובדה שהוא נטה להתבונן היטב על נקודת הגבול של נהר פוקס כאשר נעצר והוזמן לפיקודו של הסוהר הנרי האפיפיור.

כתבה על נמלטים עונה 6 ללא  ונטוורת' מילר מתפרסמת באתר www.israelcelebs.co.il